Ponte Giulio G55JCS12N1 23” x 1-1/4" OD Stainless Steel Folding Grab Bar
SKU: G55JCS12N1
(No reviews yet) Write a Review
Adding to cart… The item has been added
Availability:
Ships in 2 business days from manufacturer.
Important note icon
Ponte Giulio stainless steel grab bar is manufactured from 304 stainless steel and has a 1.2mm wall thickness. This grab bar is 1.25" in diameter and has concealed installation plates. This product has  330 pound load capacity which exceeds ADA requirements.
  • Mounting hardware is not included.
  • 23” Stainless steel folding grab bar. 1.25” diameter, 1.2mm wall thickness, 304 stainless steel.